אימון וייעוץ פרקטי לפרטיים וחברות

ההבדל בין קואצ'ר לבין מאמן כושר אישי

הרבה מהאנשים מתבלבלים המון בין קואצ'ר לבין מאמן כושר אישי, אז החלטתי "להרים את הכפפה" ולכתוב כתבה מעניינת ומרתקת שתעשה לכם קצת סדר בדברים, אז תהיו מוכנים כי אני הולך למנות בפניכם 5 הבדלים עיקריים שיעזרו לכם להבין את ההבדלים אחת ולתמיד:

מוסדות לימודמאמן כושר אישי עבר הכשרה לימודית מסודרת באחד מבתי הספר הפזורים בארץ כמו: וינגייט, סמינר הקיבוצים ובתי ספר רבים אחרים אשר בסיומה הוא רשאי לאמן בתחום הכושר הגופני על פי חוק הספורט. ואילו קואצ'ר עבר הכשרה מקצועית באוניברסיטה או באחת המכללות הפרטיות, אשר העניקה לו "תיבת כלים" להתמודד עם אנשים השואפים לשפר את הביצועים שלהם ושואפים גבוה מעין אמנות תקשורתית המשפיעה על המתאמן ועל מימוש המטרות שלו.

נושאי הלימוד בקורס – בשני המקרים הנושאים מעניינים וקסומים, לכל אחד יש את תחומי העניין שלו. בקורס ה- קואצ'ינג לומדים על: פיתוח המודעות האישית לניצול מקסימלי של הכישורים האישיים, גישות שונות באימון, מודלים וכלים, אתיקות מקצועיות וקריירה ואופק עתידי בתחום האימון. בקורס מאמני ספורט לומדים על: אנטומית גוף האדם, ניתוח קיניזיולוגי של תנועות, ביומכניקה, בניית תכנית אימונים לכל מתאמן, תזונה ותורת המאמץ.

סוגי אימונים – בתחום הכושר הגופני קיים קיימים אימונים אירוביים ואנאירוביים, ואילו בתחום ה- קואצ'ינג קיימים מגוון תחומים: אימון אישי, אימון עסקי, אימון לילדים, להורים וכמובן אימון לקריירה.

קוד לבוש – מאמן אישי ברוב המקרים לובש חליפה מגוהצת ומסודרת או זוג מכנסיים אלגנט עם חולצת פולו או מכופתרת וכמובן נועל נעליים אלגנטיות מצוחצחות. ואילו מדריך כושר לובש חליפת ספורט או מכנסיים וחולצה ספורטיביים, ונועל נעלי ספורט של אחד מהמותגים המובילים.

מיקום האימון – מנטור אישי מקיים את האימון במשרד היוקרתי שלו, בבית הלקוח והרבה מהפעמים בבתי קפה ומסעדות. לעומת מאמן כושר מבצע את האימון בפארק, בסטודיו או בים.

יחס אישי – בשני התחומים בין אם זה עולם הכושר או עולם ה- מנטורינג המתאמן מקבל יחס פרטני וממוקד, הכוונה וייעוץ בצורה מקיפה וזאת בכדי להביאו להצלחה מקסימלית בחיים, בעסקים ומבחינה בריאותית. לכל הנושא של היחס האישי יש כאן פקטור חשוב מאוד שעוזר מאוד בהצלחתם של המאומנים. זאת לעומת אימונים בקבוצות בהם הרעיון הוא דומה, אם כי זה מתבצע בקבוצה וכאן זה בצורה אישית.

מטרות האימון – בתחום הגופני שריפת קלוריות, שיפור סיבולת לב ריאה, ירידה במשקל והצרת היקפים. בתחום הקוא'צינג העבודה מתבססת על כמה וכמה מישורים כגון: מישור רוחני, מנטאלי, רגשי וכמובן מכלול שלהם ישפיע בצורה ישירה על המישור הפיזי.

לסיכום, אני מאוד מקווה שהצלחתי לעשות לכם סדר בדברים ועכשיו תוכלו גם אתם להבדיל בין שני סוגי המאמנים. זה אומנם נשמע בצורה זהה, נכתב בצורה זהה אבל זה לא אותו דבר.