אימון וייעוץ פרקטי לפרטיים וחברות

מה חובה לבדוק לפני רישום לבית ספר למאמנים

בתקופה האחרונה, מתחילת שנת 2014 ועד להיום (לקראת סוף 2015) וככל הנראה המומנטום ימשך עוד ועוד, רבים מעוניינים לעבור הכשרה כמאמנים אישיים ומחפשים היכן לעבור את ההכשרה, באיזה בית ספר למאמנים אישיים עדיף להם ללמוד. ריכזנו מספר טיפים לבחירת בית ספר למאמנים אישיים, בית הספר הנכון לך!

קריטריונים לבחירת בית ספר לאימון אישי

– קירבה פיזית לבית הספר
כמובן שכדי לאפשר לך ללמוד ולהצליח תרצה שבית הספר יהיה בקרבת מקום אליך, למקום העבודה שלך או למקום המגורים שלך. בתי ספר לאימון אישי נמצאים כמעט בכל עיר גדולה בארץ ומאפשרים לך ללמוד קרוב. יחד עם זה, כאשר יש הבדלי גישות עדיף ללכת על בית ספר שמדבר אליך וגישתו קרובה אליך.

– גישת אימון
יש כל כך הרבה גישות אימוניות, כאשר באים לבחור בית ספר לאימון אישי כדאי ומומלץ לבדוק מספר גישות אימוניות לפני. איזה מאמן אישי תרצה או תרצי להיות?

– תקציב
עלות הרישום לבתי ספר למאמנים אישיים משתנה מאוד ונעה בין כמה אלפי ש"ח לעשרות אלפי ש"ח, אפשר לראות כמובן שרמת ההשקעה במאמן לעתיד שונה בשעות לימוד וברמת המאמנים האישיים המנחים את הפעילות האקדמית, בחרו במי שקרוב אליכם, במי שמשקיע בכם יותר ומאפשר לכם ללמוד את המקצוע לעומק.

– תהליך וסיליבוס
תהליך הלימודים והסיליבוס שונה בין בתי הספר השונים, בקשו לראות את הסיליבוס המלא, כולל המנחים והמרצים השונים (ולא רק את שמות השעורים), בקשו וחקרו על המרצים השונים כדי להבין במי מדובר ובאיזו גישה הוא או היא עובדים.

– עדויות מסטודנטים
בדקו את הדברים שאומרים על בית הספר, על המרצים, על רמת התמיכה שמקבלים בתהליך הלימודים.

– סביבה לימודית
בלימודי אימון אישי יש חשיבות רבה מאוד לסביבה הלימודית, לא רק הסביבה הפיזית, לא רק גישת המנחה אלא גם הסטודנטים הנוספים שבאים ללמוד איתך. חלק גדול מהלימודים מתבצע באופן מעשי ולכן מתבצע בין הסטודנטים לבין עצמם (בהנחיית המרצה), חשוב מאוד שהסביבה תהיה כזו שתייצר אצלך רצון ללמוד ולגדול ולא משהו אחר.

– מה אומרים על בית הספר
בדיקה פשוטה בפורומים ובאינטרנט בכלל יכול להניב משובים על בית הספר לאימון ויכול לגלות הרבה מאוד דברים (שלעיתים בית הספר מבקש להסתיר), אם אתם מבצעים בדיקה בגוגל, דפדפו לתוצאות דפים פנימיים יותר, שם ככל הנראה יש את המידע שאותו מבקשים להסתיר.

– בוגרים שמאמנים
חפשו בגוגל ובקשו מבתי הספר שמות של מאמנים אישיים שעובדים. צפו באתר שלהם, צפו במשובים עליהם, התקשרו ובקשו לקבל חוו"ד מהם על בית הספר. נקודת המבט שלהם טובה יותר ושיחה איתם יכולה להיות משמעותית מאוד בבחירת בית ספר לאימון אישי.

– בקשו שעורי ניסיון
מקובל מאוד להגיע ליום מבוא ללא תשלום וללא התחייבות, אבל לגיטימי ואפשרי גם לבקש את האפשרות להרשם ולהתחרט לאחר מספר שעורים. בלימודי אימון אישי חשוב מאוד החיבור של הסטודנט עם המנחה, עם הגישה, עם שאר הסטודנטים … וכל זה לטובת כולם. לכן עדיף לכם, עדיף לבית הספר ועדיף למנחה שתהיה התאמה.

אם יש לכם עוד רעיונות לקריטריונים לבחירת בית ספר לאימון אישי, מוזמנים להוסיף בתחתית המאמר. לימודים נעימים.