אימון וייעוץ פרקטי לפרטיים וחברות

מרחב האימון האישי

מרחב האימון האישי הוא המקום בו נערכים אימונים אישיים או אימונים זוגיים עם המתאמנים שלנו. חשיבות קיום מרחב אימוני אשר מאפשר תהליך אמוני מתמשך ואיכותי, בעל אפקט והשפעה על חיי המתאמנים ועל השגת מטרות האימון מכרעת, מרחב האימון חייב להיות תואם ומתאים לאופי האימון ולצורך ביצירת אינטימיות שמאפשרת פתיחות והסרת מחסומים.

בדרך כלל במרחב זה יהיו ספות רכות ונעימות, יהיה שטיח שתוחם את הריצפה, יהיה שולחן קטן בצד עם כלים ועזרים כמו מחברות כתיבה, כמו טישו, כמו מנורת שולחן מעוצבת וכד'. המרחב יהיה שקט ומבודד אשר יעניק תחושת בטחון והגנה, לעיתים עקרונות הפאנג-שואי מנחים את העיצוב.

כסא מחשב על גלגלים בדרך כלל לא נמצא במרחב זה, שולחן מחשב קטן עליו לפטופ זה המקסימום שמומלץ בחדר זה, על מנת לנתק את המתאמן או המתאמנים מטרדות היום והעבודה, כדאי השאיר בחדר רק פריטים שתומכים בכך ואינם מזכירים או מאפשרים למתאמנים נקודת בריחה מהתהליך.

חלון שמאפשר כניסת אור שמש לחדר, וילונות ביתיים (בניגוד לתריסים משרדיים) יהיו פריט תומך, אלמנטים טכנולוגיים עדינים כמו אייפד יכולים לסייע בתהליך אם יש צורך בכך.

בעבר ראינו חדרים ומרחבים בהם מתנהלים תהליכי אימון, מרחבים אשר דומים יותר למשרד או לחדר עבודה, מכילים שולחן מחשב, כסא משרדי, ראינו גם חדרים עם כסא גיימינג צעקני וצבעוני שבהחלט עדיף שלא יהיה בחדר בו מתקיים אימון (ועבור מי שלא ראה, הנה כמה כסאות גיימינג צבעוניים)

במידה ואין אפשרות לחדר נפרד, אם זה בבית או בקליניקה משותפת, כדאי מאוד לארגן את החדר ולנקות ממנו את כל הפריטים שאינם חלק מהאימון או אינם תומכים אותו.